A A A

O marce


Sigma - więcej niż farby

 

Historia marki Sigma sięga 1722 roku, kiedy to niedaleko Amsterdamu założono pierwszą na świecie firmę produkującą farby - Peter Schoen&Son. Nazwa marki Sigma Coatings pojawiła się po raz pierwszy w 1972 roku wraz z połączeniem 3 największych holenderskich producentów powłok malarskich. Dzięki połączeniu przełomowych technologii z bezkompromisową jakością wyrobów Sigma stała się szybko najczęściej wybieraną marką w krajach Beneluxu oraz zajmuje znaczącą pozycję wśród profesjonalistów w Niemczech, Danii i we Włoszech.


Farby
ścienne - charakter i styl

Wysoka jakość oraz uniwersalność zastosowań farb wewnętrznych Sigmy jest powszechnie znana i doceniana przez projektantów, architektów, jak i zawodowych malarzy. Bogata paleta zestawów kolorystycznych pozwala tworzyć wysmakowane wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Kolory i faktury wykończeń są podstawowym elementem kreowania nastroju pomieszczeń, gdyż stanowią o jakości spędzanego w nich czasu.


Farby fasadowe - doceniamy pi
ękno architektury

Nawet najpiękniejsze budynki tracą w końcu swą wspaniałość i wygląd z powodu niekorzystnego oddziaływania czynników atmosferycznych i zanieczyszczenia środowiska. Sigma opracowała serię specjalnych farb fasadowych, które przywracają architektoniczny splendor budynkom z tradycją historyczną jak i obiektom o charakterze współczesnym. Stosowane na różnorakie podłoża, przywracają świetność budynkom niezależnie od tego, czy fasady wykonane są z wiekowej cegły, tynku, kamienia czy betonu. Farby Sigma zapewniają długotrwałą ochronę, dzięki tworzeniu nieprzenikalnej bariery dla zanieczyszczeń i agresywnych czynników środowiska. Ciągłe badania i systematyczny rozwój produktów sprawiają, że setki atrakcyjnych fasad, często o wartości historycznej, można teraz uchronić przed negatywnym wpływem czasu. Pełen zakres kolorów farb i niezliczona liczba ich kombinacji, pozwalają tworzyć rzeczy niecodzienne: połączyć twórczą koncepcję architektów, projektantów, kunszt malarzy z harmonijną kompozycją budynku w jego naturalnym otoczeniu. Farby fasadowe Sigma to trwałość i ekspresja, którą można wykorzystywać zarówno przy tworzeniu nowych, czy renowacji starych obiektów. Wszędzie tam, gdzie długotrwała ochrona jest równie ważna, co estetyczny wygląd, farby fasadowe Sigma są idealnym rozwiązaniem.