A A A

Podkłady, grunty, systemy naprawcze

  • Sigmafix Universal

    Środki Gruntujące i Impregnujące
    Koncentrat gruntujący i uszczelniający, rozcieńczalny wodą, na bazie kopolimerów akrylowych, do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Stosowany np. pod farby lub tapety ścienne, jako powłoka neutralizująca właściwości absorpcyjne niezagruntowanych powierzchni, podłoży kredujących i pylących. Jako powłoka podkładowa na niezagruntowane ściany pozwalająca uzyskać dobrą przyczepność kolejnych warstw farby, trwałość i jednolitość koloru oraz jednakowy połysk na całej powierzchni.
  • Impregnat przeznaczony do hydrofobizacji i olejofobizacji podłoży mineralnych takich jak tynki cementowo-wapienne i cementowe,płyty włóknisto-cementowe, beton, cegła, kamień. Poprzez głębokie wnikanie i hydrofobizację powierzchni zabezpiecza je przed nasiąkaniem wodą, wpływem czynników atmosferycznych, osadzaniem się kurzu, a także przed zabrudzeniami olejopochodnymi (np: tłuszczami, olejami samochodowymi, tłustymi zanieczyszczeniami pochodzącymi z emisji spalin samochodowych i przemysłu ciężkiego). Może być stosowany na zewnątrz i do wewnątrz pomieszczeń. Szczególnie polecany do klinkieru.
  • Wodorozcieńczalny podkład na bazie żywic silikonowych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Przeznaczony do gruntowania podłoża o normalnym stopniu absorpcji przed położeniem powłok wykończeniowych w systemie Sigma Siloxan. Odpowiedni do podłoży z cementu azbestowego, tynków cementowo- wapiennych, cegły, tynków wapiennych. Zalecany do pokrywania istniejących warstw farb emulsyjnych, świeżych tynków mineralnych i syntetycznych.
  • Rozpuszczalnikowy grunt na bazie żywic silikonowych, używany w systemie z Sigmasiloxan Topcoat lub Sigma Indurin. Stosowany jako powłoka podkładowa wzmacniająca podłoże przed położeniem powłok wykończeniowych typu Siloxan. Odpowiedni dla podłoży mineralnych jak np. cementu azbestowego, cementu wapiennego, cegły, tynku i powierzchni mocno absorbujących wilgoć. Z uwagi na zawartość rozpuszczalników nie należy stosować produktu na systemach ociepleń opartych na styropianie.